Raudsulfaat

AvalehtTootedVäetisedRaudsulfaat

19.47

Raudsulfaat tugevdab muru, annab sellele ilusa rohelise värvuse. Raudsulfaat põhineb looduslikel mineraalidel.

Kasutamine:

Samblase muru hooldamiseks kevadest augusti lõpuni vastavalt vajadusele. Raudsulfaadi peened graanulid külvatakse murupinnale eelistatavalt pärast muru niitmist. Mulla pealmises kihis suureneb happelisus mille tagajärjel sammal pruunistub ja seda on kerge välja riisuda. Regulaarne kastmine suurendab efektiivsust. Kiire toime 48 tundi piisava niiskuse korral. Ei ole soovitav kasutada põua ja vihmaperioodi ajal.
Kastmine kastekannuga: 100 g raudsulfaati lahustada 10 liitri veega ja kanda ühtlaselt 10 m2.
Puistamine: 100 g / 5 m2.
Pritsimine: 100 g / 3 l vees / 15 m2.
Kastmine/pihustamine: segada väetis sooja 50-70 kraadise veega, et see täielikult lahustada.

Substral soovitab

Raudsulfaadi lahusega pritsimine tõrjub õuna- ja pirnipuu kärntõbe, puuviljamädanikku, viljapuude ja marjapõõsaste lehelaiksust, karusmarja-jahukastet, sõstra viltroostet, karusmarjapõletikku, roosi-jahukastet, roosiroostet. Raudsulfaat hävitab hästi samblaid ja samblikke nii puutüvedelt kui murust. Viljapuude ja marjapõõsaste pritsimiseks valmistatakse raudsulfaadi 3-5%-list lahus (300-500 g lahustada 10 liitris vees). Pritsitakse varakevadel (enne pungade puhkemist) või hilissügisel (pärast lehtede langemist) sambla tõrjumiseks tüvedel.

Raudsulfaadiga töötamisel kasutada plast-, klaas- või roostevabast metallist anumaid. Ärge kastuage ereda päikese ja tugeva tuule korral. Väetis võib põhjustada pruunid laigud betoonile, keraamilisestele pindadele, kividele, puidule ja tekstiilile. Väetise sattumisel eespool nimetatud pindadele tuleb see kuivalt kokku koguda ja pinnad pesta veega.

Koostis:

EÜ-VÄETIS. Tüüp E.1.4a Rauasool – raud (VI) 17,3% (Fe) raud lahustub vees.

Hoidmine ja säilitamine:

Hoida suletult originaalpakendis kuivas ja pimedas, temperatuuril 5-25°C, lastele ja koduloomadele kättesaamatus kohas. Kasutage põhilisi ettevaatusabinõusi võib ärritada silmi ja nahka. Allaneelamine: loputage suud ja jooge rohkesti vett. Väetise silma sattumisel loputada silmi rohke veega. Halva enesetunde korral võtta ühendust MÜRGISTUSTEABEKESKUSE tel.16662 või arstiga. Säilimis ja kasutusaeg: ei ole piiratud. Valmiste aeg: vt pakendilt.