Inglise muru

AvalehtTootedMuruseemeInglise muru

Kes meist ei oleks kuulnud juttu inglise murust ja selle 100 aastasest saamisloost. Tegelikkus on märksa lihtsam. Osta poest Inglise muru ja juba mõni kuu hiljem on Sul muru nagu võib seda näha Inglismaal kuulsates aedades ja parkides.

Seemnesegu on koostatud valitud sortidest. Muru on peeneleheline, madalakasvuline ja äärmiselt tihe. Valmis muru veetarve on võrreldes teiste murudega väiksem, mistõttu tuleb seda vähem kasta ja seda võib külvata ka kohtadesse, mis kannatavad suvel ajutiselt niiskuse puuduse käes. Kuna valmis muru tihedus on väga suur, siis on umbrohtudel seal raske levida. See muru ei vaja ka sagedast väetamist. Piisab kui teha seda kevadel pärast rohu kasvu algust üks kord Substrali 100 päeva muruväetisega.

Pakendid:

1250 m2 muru rajamiseks (sisaldab 25 kg seemet), 500 m2 muru rajamiseks (sisaldab 10 kg seemet), 250 m2 muru rajamiseks (sisaldab 5 kg seemet), 50 m2 muru rajamiseks (sisaldab 1 kg seemet) ja 25 m2 muru rajamiseks (sisaldab 0,5 kg seemet).

Valguse vajadus

päikesele avatud ja kuni poolvarjuline kasvukoht

Niiskuse vajadus

parasniiske ja suvel ajutiselt niiskuse puudust kannatav kasvukoht

Tallatavus

väga hea

Kasvukiirus

aeglane

Tihedus

väga tihe

Väetamine: kevadel pärast rohu kasvu algust. Soovitav väetis SUBSTRAL® Pikaajalise toimega muruväetis. Väetamisel lähtuda pakendil toodud soovitustest.
Niitmine: 25…40mm või kõrgemalt. Niita siis kui muru on kasvanud 1/3 võrra tavapärasest niitekõrgusest pikemaks.
Kastmine: põuaperioodil 1 kord nädalas kastmisnormiga 20…25 l/m2. Pärast kastmist peab muld olema 10…15 cm sügavuselt niiske.
Õhutamine: 1-2 korda aastas. Viimane kord soovitavalt septembris, et muru ei läheks lume alla liialt tihedana ja talvituks paremini.
Umbrohutõrje: eemaldada käsitsi või kasutada herbitsiidi Starane 180.