Eliitmuru

AvalehtTootedMuruseemeEliitmuru

Mõned asjad kohe on teistest paremad ja mõned meist sellised, kes vajavad ainult parimat. Nii tihedat ja nii rohelist muru ei saa ühegi teise seemneseguga. Seemnesegu on koostatud valitud sortidest. Muru on peeneleheline, madalakasvuline ja äärmiselt tihe. Võrreldes Inglise muruga on selles murus aasnurmika sisaldus suurem, mistõttu sobib see ka mänguväljaku muruks. Kuna valmis muru tihedus on väga suur, siis on umbrohtudel seal raske levida. See muru ei vaja ka sagedast väetamist. Piisab kui teha seda kevadel pärast rohu kasvu algust üks kord Substrali 100 päeva muruväetisega.

Pakendid:

1250 m2 muru rajamiseks (sisaldab 25 kg seemet), 500 m2 muru rajamiseks (sisaldab 10 kg seemet), 250 m2 muru rajamiseks (sisaldab 5 kg seemet), 50 m2 muru rajamiseks (sisaldab 1 kg seemet) ja 25 m2 muru rajamiseks (sisaldab 0,5 kg seemet).

Valguse vajadus

päikesele avatud ja kuni poolvarjuline kasvukoht

Niiskuse vajadus

parasniiske kasvukoht

Tallatavus

väga hea

Kasvukiirus

aeglane

Tihedus

väga tihe

Väetamine: Kasutades SUBSTRAL® Pikaajalise toimega muruväetist piisab kui väetada üks kord kevadel pärast rohu kasvu algust ja teine kord juulikuu lõpus või augustikuu alguses. Väetamisel lähtuda pakendil toodud soovitustest.
Niitmine: 25…40mm. Niita siis kui muru on kasvanud 1/3 võrra tavapärasest niitekõrgusest pikemaks.
Kastmine: põuaperioodil 1 kord nädalas kastmisnormiga 20…25 l/m2. Pärast kastmist peab muld olema 10…15 cm sügavuselt niiske.
Umbrohutõrje: eemaldada käsitsi või kasutada herbitsiidi Starane 180.
Õhutamine: 1-2 korda aastas. Viimane kord soovitavalt septembris, et muru ei läheks lume alla liialt tihedana ja talvituks paremini.